Naslovnica
Prošnja za finančno pomoč pri gradnji novega gasilskega doma PGD Moste PDF Natisni E-pošta
Novice - Nov gasilski dom
četrtek, 14. december 2017

Spoštovani.

Prostovoljno gasilsko društvo Moste je letos septembra začelo graditi gasilski dom, ki bo na boljši lokaciji na obrobju vasi Moste pri vrtnem centru.

Že več let se spopadamo s prostorsko stisko v domu in tudi zunaj njega, zato že od leta 2011 potekajo aktivnosti za gradnjo novega. Ta bo obsegal upravno stavbo v treh nadstropjih, 6 garažnih mest, v katerih bo eno za skladiščni prostor, in nad garažami dodatne prostore.

Gradnja gasilskega doma bo glede na prejete ponudbe in že podpisane večinoma vse pogodbe z izvajalci znašala 650.000 EUR z DDV.

Finančni načrt za pokritje vrednosti projekta zajema naslednje prihodke:

1. 160.000 EUR od Občine Komenda v proračunskih letih 2017 in 2018,
  2. 450.000 EUR hipotekarnega kredita,
  3. 40.000 EUR iz lastnih privarčevanih sredstev.

Mesečni obrok za odplačevanje kredita bo stal nekoliko manj kot 2.700 EUR na mesec. Kredit bomo sicer delno poplačali po odprodaji starega gasilskega doma (prodajati ga bomo začeli do konca leta 2017), za katerega že iščemo novega kupca. Za preostali del kredita pa se bomo morali v prihodnjih letih odreči večini večjih investicij za operativno dejavnost.

Da bi laže pokrili najeti kredit, smo pripravili predlog pobiranja nepovratnih sredstev, označevali pa jih bomo s tako imenovanimi zidaki. Za pridobitev zidaka je pogoj v donaciji nepovratnih sredstev v naslednji vrednosti.

Naziv zidaka

Fizične osebe

Pravne osebe

BRONASTI ZIDAK

od 30,00 € do 49,99 €

od 100,00 € do 499,99 €

SREBRNI ZIDAK

od 50,00 € do 99,99 €

od 500,00 € do 999,99 €

ZLATI ZIDAK

od 100,00 € do 499,99 €

od 1000,00 € do 4.999,99 €

DIAMANTNI ZIDAK

od 500,00 € dalje

od 5.000,00 € dalje

Sredstva sprejemamo na poslovnem računu društva SI56 6100 0001 8268 260, odprtem pri Delavski hranilnici, z namenom Za nov gasilski dom.

Gradnjo gasilskega doma lahko spremljate na naši spletni strani (www.pgd-moste.si), na kateri vsak teden objavljamo povzetek izvedenih del in slikovno gradivo.

Z gasilskim pozdravom NA POMOČ!

Operativna vaja PGD Kamnik, PGD Mengeš in PGD Moste - Tehnično reševanje in prva pomoč PDF Natisni E-pošta
Preventiva - Operativne vaje
petek, 08. december 2017

V četrtek, 7.12. smo bili povabljeni na skupno operativno vajo, katero je organiziralo PGD Kamnik. Na vajo smo bili povabljeni PGD Mengeš in PGD Moste.

Skupaj je na vaji sodelovalo 36 gasilcev iz vseh treh društev. Iz našega društva se je udeležilo 10 članov.

Prvi del vaje je vodila Maja Oblak (PGD Kamnik), izobraževal pa je Esad Kočan (PGD Kamnik), na temo prve pomoči pri reševanju ponesrečencev iz avtomobilov. Tako smo ponovili urgentni iznos iz vozila, hitri izvlek s pomočjo zajemalnih nosil ter namestitev KED-a.

Drugi del je bil vaje pa je zajemal teme tehničnega reševanja in reševanja ponesrečencev. Vajo je vodil Matej Golob iz PGD Kamnik. Scenarij je bil postavljen za dve skupini (PGD Mengeš in PGD Moste), ki sta delovali ločeno in hkrati povezano. Vsaka skupina je opravila varovanje kraja nezgode, stabilizirala vozilo in s pomočjo tehničnega posega na avtomobilu, rešila poškodovane osebe iz vozila.

Po končani vaji smo ocenili vajo, si izmenjali mnenja ter predloge glede skupnega posredovanja na intervencijah.

Razpis kandidacijskega postopka za volitve članov organov in funkcionarjev za obdobje 2018-2023 PDF Natisni E-pošta
Novice - Obvestila
sreda, 06. december 2017

Skladno s 4. členom Pravilnika o kandidacijskem postopku za volitve članov organov in funkcionarjev PGD Moste za obdobje 2018 do 2023, komisija objavlja RAZPIS KANDIDACIJSKEGA POSTOPKA za volitve članov organov in funkcionarjev PGD Moste za obdobje 2018.

Obisk sv. Miklavža PDF Natisni E-pošta
Dogodki - Dogodki v občini Komenda
sreda, 06. december 2017

Tudi letos je naše kraje obiskal en od dobrih mož - sv. Miklavž. V spremstvu angelov in parkeljnov je prišel pred gasilski dom.

Poskrbeli smo za razvetljavo okolice, ter za topel čaj in kuhano vino.

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>

Naključna slika