Ob 00:47 smo bili s strani Regijskega centra za obveščanje (112) obveščeni o požaru hiše na naslovu Moste 88C.

15 članov je izvozilo z dvemi vozili 01 in 02 (vozilo 03 je od nedavnih poplav v okvari) na kraj požara, eden je ostal v gasilskem domu za koordinacijo.

Po prihodu na kraj, smo začeli z evakuacijo stanovalcev in gašenjem požara, ki je bil že polno razvit v podstrešju. Skupaj s PGD Križ in PGD Komenda ter PGD Kamnik smo ob 4. uri pogasili požar.

Vpoklicana je bila tudi enota Nujne medicinske pomoči iz ZD Kamnik, saj sta se dva stanovalca nadihala dima.

Po končanem gašenju, smo iz objekta odstranili vse pogorene dele hiše in ostrešja ter pohištvo in opremo.

Intervencija je bila zaključena ob 9. uri.

Na kraju je bila tudi Policija, ki je zavarovala kraj požara do prihoda preiskovalne enote Policije.

FOTO: Mateja Knavs in PGD Moste