V okviru teme Mesec oktober – mesec požarne varnosti, smo v Poslovni coni Komenda izvedli medobčinsko vajo v prostorih podjetja RLS d.o.o.

Poleg naše enote PGD Moste (18 članov) smo vajo izvedli še z člani PGD Križ, PGD Komenda, PGD Vodice, PGD Mengeš, PGD Kamnik in PGD Duplica.

Skupno se je vaje udeležilo 110 gasilcev in gasilk z 20 intervencijskimi vozili.
Na tokratni vaji smo po večih letih preverili taktično sodelovanje enot iz drugih gasilskih zvez in tudi regij, v podjetju RLS pa so preverili postopke in sistem alarmiranja.

Po končani vaji je sledil nagovor poveljnika GZ Komenda, Janeza Hladeta, župana Občine Komende, Slavkota Poglajna ter predstavnika podjetja RLS, Slavko Kolar in pa pogostitev v našem gasilskem domu.

Zahvaljujemo se podjetju RLS d.o.o. za odlično sodelovanje pri pripravi vaje in financiranje pogositve.