Ravno po iznosu poškodovanega sekača smo ob 13:37 dobili s strani Regijskega centra za obveščanje (112) informacijo o izgubljenem starejšem gospodu, ki se je izgubil na območju Kriškega bajerja.

3 člani so skupaj z PGD Kamnik odhiteli na zborno mesto, ki je bilo pri Kriškem bajerju. Tam smo skupaj z Policijo, Gorsko reševalno službo GRS Kamnik, PGD Duplica, PGD Komenda in PGD Križ organizirali iskalno akcijo.

V iskalniki akciji je iz naše enote sodelovalo 16 članov z vsemi tremi vozili, skupaj pa je sodelovalo 74 oseb, od tega 56 gasilcev, 10 pripadnikov policije in 8 pripadnikov GRS Kamnik.

Aktiviran je bil tudi helikopter Letalske policijske enote.

Pogrešano osebo je ena od iskalnih ekip nepoškodovano našla okoli 15:50 v Podgorju v okolicu športnega parka.

Intervencija je trajala dobre 4 ure.

V odlično pomoč nam je bila tudi aplikacija FireApp (plačljiva aplikacija, namenjena za sekundarno alarmiranje operativnih enot), katero uporabljamo vse enote GZ Komenda in tudi PGD Duplica.