Na prošnjo Civilne zaščite Preddvor je naša enota s petimi člani (ter PGD Komenda in PGD Križ) priskočila na pomoč pri gašenju velikega gozdnega požara v Preddvoru.

Ob 6:30. uri smo z vozilom 03 in petimi operativnimi člani ter opremo za gašenje gozdnih požarov izvozili v Preddvor, kjer je bilo zbirno mesto za sodelujoče enote.

Ob 9. uri so nas razporedili na požarišče Sektor 2, kjer smo ob pomoči helikopterjev Slovenske vojske uspešno dokončno pogasili žarišča.
Popoldne pa so nas poslali še na Sektor 3, kjer smo pogasili nekaj žarišč ter opravili pregled požarišča ter varovali do prihoda nočne požarne straže, ki nas je nasledila ob 19. uri.

Naša enota je tako posredovala 12 ur.

Požar v Preddvoru je tako tudi lokaliziran in pogašen z izjemo manjših žarišč, pri katerih pa bo pri gašenju pomagalo tudi predvideno deževje v naslednjih dneh.