V sklopu obiskov na terenu v Osrednjeslovenski regiji, smo na obisk sprejeli ministra za obrambo, g. Mateja Tonin ter direktorja Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje, Darka But.

Z naše strani ga je sprejel ožji upravni odbor, predsednik Rok Furlan, namestni predsednika Gregor Špenko, poveljnik Roman Koncilija, tajnik Matej Tancek ter blagajnik Jure Štricelj.

Najprej smo zbranim gostom razkazali največji projekt v zgodovini društva – nov gasilski dom. Po ogledu doma in opreme, pa smo se zbrali v učilnici, kjer smo na željo ministra predstavili trnovo pot, kako smo prišli do novega gasilskega doma.

Želeli smo odpreti pogovor še glede reševanja Statusa gasilca ter posledično reševanje problematike operativnih enot (članstev), pa je žal zmanjkalo časa.

S strani ministra smo prejeli spominsko značko v spomin na obisk in se nadejamo na še več takšnih – produktivnih pogovorov.