Ob 11:37 smo bili s strani Regijskega centra za obveščanje (112) obveščeni o požaru naprave v podjetju CI Produkt d.o.o., Moste 80G.

18 članov je z vsemi tremi vozili izvozilo na kraj požara, ker je zagorelo v predelu tekočega traku, ki odstranjuje žagovino in odreske od stroja.

Skupaj s kolegi PGD Komenda in PGD Križ – 40 gasilcev z 8 gasilskimi vozili, smo požar pogasili v treh urah. Celoten zalogovnik žaganja smo ročno izpraznili in ohladili z vodo.

Na intervenciji je bila prisotna tudi enota Policije.

Intervencija je bila zaključena ob 15. uri, nato je sledilo še čiščenje opreme.

Obenem pa se poveljnik PGD Moste, Roman Koncilija, ki danes praznuje rojstni dan iskreno zahvaljuje operativni enoti PGD Moste.

Ker sem dva prosta dneva (saj je bil vikend – lep in sončen) več časa preživel na intervencijah (požar Komteks d.o.o. in požar CI Produkt d.o.o.), kot doma, se vprašaš kje imaš sploh dom in kdo je tvoja družina.

GASILCI imamo največjo srečo na svetu, saj imamo DVE DRUŽINI in DVA DOMOVA.

Ponosen, da sem lahko poveljnik taki operativni enoti. – HVALA

Poveljnik PGD Moste, Roman Koncilija

Obenem še enkrat voščimo našemu poveljniku Romanu veliko zdravja, sreče in pa nadaljnje zagnanosti za delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Moste.