Po »korona zatišju« nas je 29. 7. zajelo hudo neurje z točo.

Posredovali smo na naslednjih lokacijah:

• Vdor vode, Moste 40 G
  • Pokrivanje strehe, Suhadole 41 g
  • Pomoč reševalcem – delavec omahnil s strehe, Žeje 12 c
  • Pokrivanje strehe, Moste 1a
  • Pokrivanje strehe, Moste 43 b
  • Pokrivanje strehe, Suhadole 44 d

Večinoma je šlo za črpanje vode in prekrivanje streh – strojev.

Sodelovalo je 13 članov. Intervencija je trajala do 0:15.

Na poziv občanke smo 30. 7.  ob 8. uri odstranili podrto drevo na šolski poti.

Ob 8.30 smo bili proženi za pomoč reševalcem ob padcu delavca iz strehe.

Na obeh intervencijah so sodelovali trije člani.

30. 7. smo bili aktivirani iz strani Regije Ljubljana III za »Pomoč Domžalam«.

Odzvalo se je 8 članov. Posredovali smo na območju Vira: Metelkova, Ipavčeva in Šaranovičeva. Potrebno je bilo zamenjati poškodovane strešnike ter prekriti z ponjavami nezaščitene dele strehe.

Sodelovali so: David B., Tine F., Monika K., Rok K., Blaž M., Matic C., Žan K., Roman K.

31. 7.  Proženje »razbito strešno okno Suhadole 56« ob 14.30. Sodelovali trije člani.

Tudi 31. 7. smo se odzvali na poziv Regije Ljubljana III za »Pomoč Domžalam« saj so Domžale z okolico zares hudo nastradale.

Odzvalo se je 9 članov. Posredovali smo na območju Domžal – Ješetova ulica.

Naleteli smo na res povsem razsuto streho(slike) katero je bilo potrebno najprej povsem razkriti in nato prekriti z ponjavami. Objekt je bil kar precejšnje višine in pa naklona – ŠTIRIKAPNICA. Sam leseni del je bil na nekaterih delih tudi povsem pregnit tako, da je bilo delo izjemno nevarno saj se nam je nič kolikokrat trhel les – rimelni odlomili.

Sodelovali so: David B., Anja J., Monika K., Rok K., Blaž M., Jošt C., Tadej P., Nik P., Roman K.

Fantje zares najlepša hvala za zares težko in zahtevno delo. Predvsem pa za vašo požrtvovalnost »Pomagati ljudem v stiski«. Pohvalil bi predvsem kar nekaj pripravnikov, ki se zares niso »šparali« in znatno pripomogli k uspešno opravljenemu delu.

Enota PGD Moste; PONOSEN, da sem lahko vaš poveljnik Roman Koncilija