V petek, 18. 10. sta naša operativna člana Žan Koncilija in Gal Zevnik odšla “čez lužo” na najtežje gasilsko tekmovanje Firefighter Combat Challange, ki poteka v kraju Montgomery v Alabami.

Po prihodu v ZDA Žan in Gal poročata o večurnem čakanju na rent-a-car, tako, da so v hotel prišli v soboto ob 4. uri zjutraj.

Sobota je bila namenjena ogledu lokalne gasilske postaje ter okolice, v nedeljo pa sta si ogledala tekmovalni poligon.

Cilj obeh je, da prideta v klub Lion’s Den, za kar pa morata v kategoriji posameznikov priti pod časom 1:40.

Tekmovanje pa sledi od ponedeljka, 21. 10. pa do petka, 26. 10. po naslednjem sporedu.

1. dan tekmovanja, ponedeljek: Posamično tekmovanje
    Žan je že prvi tekmovalni dan dosegel čas 1:37:96 kar je pod 1:40 in tako prišel v klub Lion’s Den in skupno 50. mesto
    Gal pa s časom 1:49:37 dosegel 105. mesto med posamezniki.
  2. dan tekmovanja, torek: Tekmovanje v dvojicah
    V tekmovanju dvojic sta Žan in Gal kot dvojice PGD Moste osvojila skupno 16. mesto s časom 1:20:19.
  3. dan tekmovanja, sreda: Posamično tekmovanje in tekmovanje ekip
  4. dan tekmovanja, četrtek: Prosti dan
  5. dan tekmovanja, petek: Finale posameznikov
  6. dan tekmovanja, sobota: Finale dvojic in ekip