Nov gasilski dom
24. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
ponedeljek, 19. februar 2018

Od zadnjega poročanja (20. tedna gradnje) so minili štirje tedni, v katerem je bilo narejeno veliko pa vendar manj, kot je bilo planirano. Glavni krivec je bil slabo vreme - sneg. Pa nič zato,

Gasilki dom dobiva končno obliko z vsakim dnem posebej in tako je do konca 24. tedna gradnje bilo zaključeno betoniranje plošče nad 1. nadstropjem v garažnem delu, ter dokončane so bile stene in narejeni opaži za betoniranje betonske plošče v 2. nadstropju upravnega dela. Betoniranje plošče v 2. nadstropju poteka ravnokar v času pisanja tega poročila.

Trenutni plan je, da se v naslednjih treh tednih dokonča betonska dela na upravnega delu in vzporedno dela streho na celem objektu. Tretji teden v marcu pa so predvidena fasaderska dela, montaža oken in vrat - seveda ob predpostavki, da nam bo vreme služilo.

Projekt izgradnje novega gasilskega doma lahko podprete z donacijo zidakov. Več o zidakih pa tukaj.

Projekt izgradnje novega gasilskega doma lahko podprete tudi preko SMS donacije - 5 EUR in sicer pošljete SMS sporočilo MOSTE5 na 1919. In s tem prispevate 5 EUR k izgradnji novega gasilskega doma. Več informacij ter pravila in pogoji uporabe.

20. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
nedelja, 21. januar 2018

V 20. tednu so bile dokončane stene nad garažami, ter dokončujejo se stene 2. nadstropja upravnega dela. Narejeni so bili tudi nosilci na garažami, kjer v prihodnjih dveh tednih pride še zaključna betonska plošča ter streha.

Predvidoma bo v roku enega meseca objekt zaprt, če nam bo vreme služilo kot do zdaj.

19. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
torek, 16. januar 2018

Pretekli 19. teden se je po krajšem premoru zaradi praznikov, gradnja spet začela.

Dokončujejo se stene na 1. nadstropju nad garažam ter stene 2. nadstropja upravnega dela. Po tem pa nas v prihodnjih tednih čaka še zaključna plošča, stolp ter streha celotnega objekta.

15. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
četrtek, 21. december 2017

Zadnje dva tedna sta minila v upočasnjenem gradbenem tempu zaradi zimskih vremenskih razmer.

Kljub temu pa bodo do praznikov zabetonirana plošča nad garažami in pa plošča nad 1. nadstropjem v upravnem delu.

Tako nas v januarju prihodnje leto čaka samo še 2. nadstropje upravnega dela in stolp ter 1. nadstropje nad garažami.

Prošnja za finančno pomoč pri gradnji novega gasilskega doma PGD Moste PDF Natisni E-pošta
četrtek, 14. december 2017

Spoštovani.

Prostovoljno gasilsko društvo Moste je letos septembra začelo graditi gasilski dom, ki bo na boljši lokaciji na obrobju vasi Moste pri vrtnem centru.

Že več let se spopadamo s prostorsko stisko v domu in tudi zunaj njega, zato že od leta 2011 potekajo aktivnosti za gradnjo novega. Ta bo obsegal upravno stavbo v treh nadstropjih, 6 garažnih mest, v katerih bo eno za skladiščni prostor, in nad garažami dodatne prostore.

Gradnja gasilskega doma bo glede na prejete ponudbe in že podpisane večinoma vse pogodbe z izvajalci znašala 650.000 EUR z DDV.

Finančni načrt za pokritje vrednosti projekta zajema naslednje prihodke:

1. 160.000 EUR od Občine Komenda v proračunskih letih 2017 in 2018,
  2. 450.000 EUR hipotekarnega kredita,
  3. 40.000 EUR iz lastnih privarčevanih sredstev.

Mesečni obrok za odplačevanje kredita bo stal nekoliko manj kot 2.700 EUR na mesec. Kredit bomo sicer delno poplačali po odprodaji starega gasilskega doma (prodajati ga bomo začeli do konca leta 2017), za katerega že iščemo novega kupca. Za preostali del kredita pa se bomo morali v prihodnjih letih odreči večini večjih investicij za operativno dejavnost.

Da bi laže pokrili najeti kredit, smo pripravili predlog pobiranja nepovratnih sredstev, označevali pa jih bomo s tako imenovanimi zidaki. Za pridobitev zidaka je pogoj v donaciji nepovratnih sredstev v naslednji vrednosti.

Naziv zidaka

Fizične osebe

Pravne osebe

BRONASTI ZIDAK

od 30,00 € do 49,99 €

od 100,00 € do 499,99 €

SREBRNI ZIDAK

od 50,00 € do 99,99 €

od 500,00 € do 999,99 €

ZLATI ZIDAK

od 100,00 € do 499,99 €

od 1000,00 € do 4.999,99 €

DIAMANTNI ZIDAK

od 500,00 € dalje

od 5.000,00 € dalje

Sredstva sprejemamo na poslovnem računu društva SI56 6100 0001 8268 260, odprtem pri Delavski hranilnici, z namenom Za nov gasilski dom.

Gradnjo gasilskega doma lahko spremljate na naši spletni strani (www.pgd-moste.si), na kateri vsak teden objavljamo povzetek izvedenih del in slikovno gradivo.

Z gasilskim pozdravom NA POMOČ!

12. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
nedelja, 03. december 2017

V dvanajstem tednu smo kljub enodnevnem sneženju lahko dokončali stene 1. nadstropja upravne stavbe, ter dokončali z betoniranjem nosilcev nad garažami.

11. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
nedelja, 26. november 2017

Konec enajstega tedna je postregel s prvim snegom. Dela v tem tednu so se nadaljevala po planu. Izdelava nosilcev v garažnih prostorih in betoniranje sten 1. nadstropja na upravnem delu.

10. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
sobota, 18. november 2017

Deseti teden gradnje je mimo in v tem tednu so bili dokončani pritlični prostora objekta vključno z nosilno ploščo 1. nadstropja na upravnem delu.

9. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
nedelja, 12. november 2017

V devetem tednu gradnje so bile dokončane zunanje stene pritličnih prostor v upravnem delu. Zdaj objekt že počasi dobiva podobo na zunanji strani.

V naslednjem tednu sledi betoniranje nosilne plošče na upravnem delu za 1. nadstropje.

8. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
petek, 03. november 2017

Osmi teden gradnje je bil zaradi dveh praznikov kratek, pa vseeno lahko poročamo, da so končane stene garaž in začele so se betonirati stene pritličja upravnega dela.

Naslednji teden se bo predvidoma delalo opaž plošče nad upravnim delom pritličja. Držim pesti za lepo vreme.

<< Začni < Nazaj 1 2 Naprej > Konec >>

Rezultati 1 - 14 od 19