Ob 19:13 smo bili s strani centra za obveščanje obveščeni, da je na območju Komende strmoglavilo manjše letalo. Na intervencijo smo bili aktivirani skupaj z PGD Komenda in PGD Križ.

Izvozili smo z vsemi tremi vozili, skupaj 22 članov in začeli s preiskovanjem okoliša. V gasilskem domu pa se je vzpostavil štab za občino Komenda, ki je v sodelovanju z GZ Kamnik, GZ Mengeš in GZ Vodice vodil preiskovanje.

Okoli 21. ure so kolegi našli razbitine letala in pilota, ki nesreče ni preživel v gozdu pri naselju Pristava.

Za naše društvo se je končala intervencija ob 21:30.

Skupaj je na intervenciji sodelovalo 15 prostovoljnih gasilskih društev iz GZ Komenda, GZ Kamnik in GZ Vodice, vodniki psov za iskanje pogrešanih oseb SIP KZS skupina-1, DVRPS Ljubljana 1 in 2, reševalci Postaje GRS Kamnik in reševalci NMP Domžale.