Ob 15:13 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje (112) aktivirani na iskalno akcijo pogrešane osebe. Izvozili smo z vsemi tremi vozili, skupaj 15 operativnimi člani, 2 sta ostala v gasilskem domu za koordinacijo. Skupaj s Policijo in PGD Komenda in PGD Križ smo se dobili na zbirnem mestu pri gasilskem domu v Komendi in potem po terenih iskali pogrešano osebo. Iskanje je potekalo do noči, potem pa je bila iskalna akcija prekinjena zaradi močnega deževja in slabe vidljivosti.

Pogrešana oseba je Anže Jenko, visok 180 cm, 55kg, oblečen pa je v rjavo jakno in kavbojke.

Anže je bil zadnjič viden v ponedeljek, 8. 1. 2018 v večernih urah. Vse, ki ste ga tega večera, ali pa kasneje, morda videli ali srečali, lepo prosimo, da nemudoma pokičeta Center za obveščanje na številko 112,  število Policije 113, ali njegovega očeta Igorja Jenka na telefonsko številko 041 741 756.