Zagorel šotor v podjetju Biotera PDF Natisni E-pošta
nedelja, 14. september 2014

Ob 10:06 obveščeni, da gori šotor podjetja Biotera v Suhadolah (gramozna jama). Na kraj smo izvozili z GVC 16/24 in 6 člani ter z GVM-1 in 5 člani. 2 člana sta ostala v domu za morebitno pomoč.

Ob prihodu na kraj smo ugotovili da gori v kontejnarju za segrevanje odpadne maščobe zaradi prevajanja toplote preko kovinskih sten je zagorelo tudi na lesenem podestu v sosednjem objektu kjer so bile shranjene gume. Požar je bil hitro omejen in pogašen. Na kraj so prišli tudi gasilci PGD Križ s katerimi smo sanirali pogorišče in pregledali s termo kamero.

V požaru je zgorelo okoli 2000 litrov odpadne maščobe shranjene v sodih po 50 litrov.

Za naše društvo je intervencija trajala uro in pol po kateri je sledilo dolgotrajno čiščenje opreme.