Požar v naravi, Suhadole PDF Natisni E-pošta
četrtek, 07. marec 2019

Ob 11:01 smo bili s strani Regijskega centra za obveščanje - 112 aktivirani na požar v naravi pri naslovu Suhadole 100.

Izvozili smo z vozilom 01, 5 člani. Dva sta ostala v domu v pripravljenosti.

Ob prihodu na kraj je bilo ugotovljeno, da gre za nedovoljeno kurjenje vej na travniku.

Intervencija je trajala dobre pol ure. Prisotna je bila tudi Policija, ki je dogodek zabeležila, zoper lastnika pa ne bo ukrepala.

Naj še enkrat opozorimo, da je zaradi dolgotrajnega suhega vremena od 22. 2. razglašena velika požarna ogroženost, kar pomeni, da je kurjenje v naravi strogo prepovedano.

Slika je simbolična.

Naprej >