Onesnaženje potoka Pšata pri Hipodromu PDF Natisni E-pošta
ponedeljek, 12. junij 2017

Ob 10:50 smo bili s strani ReCO obveščeni (ReCO je bil obveščen s strani ribiške družine), da je onesnaženje potoka Pšata pri hipodromu v Komendi.
Na intervencijo je izvozilo vozilo 01 s 4 gasilci. Z nami so bili proženi tudi kolegi iz PGD Kamnik (1 vozilo, 5 članov).

Na kraju smo ugotovili, da se na mirnejših delih Pšate nabirajo bele pene, katere so značilne pri izlitju gnojnice v vodo. Beli madež, ki je potoval po Pšati, pa naj bi bilo mleko.

Do onesnaženja potoka ni prišlo, je pa vsekakor potrebno ponoviti, da je zlivanje katerekoli tekočine v potok nedovoljeno in protizakonito.

Prisotna je bila tudi Policija. Intervencija je trajalo eno uro.