Intervencije
Požar drvarnice - Moste 45 PDF Natisni E-pošta
torek, 17. januar 2017

Ob 11:27 smo bili z regijskega centra za obveščanje proženi, da gori stanovanjska hiša na naslovu Moste 45.

Izvozili smo z vsemi tremi vozili, skupaj 14 članov. Po prihodu na kraj je gorela drvarnica, vendar pa se je požar že razširil na stanovanjsko hišo in sosednjo garažo. Kljub hitrem posredovanju, je kompletna drvarnica popolnoma uničena, sosednja stanovanjska hiša in garaža pa poškodovana.

Intervencijo je oteževal močan veter in nizke temperature, vozilo 02 GVC 16/50 ni vžgalo zaradi mraza v garaži (kjer imamo tudi garderobe) in pa zaradi zamrznjenih hidrantov smo bili kratek čas brez napajanja napadalnega vozila Moste 01.

Na intervencijo so bili aktivirani tudi PGD Komenda, PGD Križ in PGD Kamnik ter Policija.

Za naše društvo je intervencija trajala 4 ure.

Požar, gori drevo - Klanec 7D PDF Natisni E-pošta
petek, 06. januar 2017

Ob 7:51 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje obveščeni, da gori drevo na Klancu.
Na kraj smo izvozili z dvema voziloma in 9 člani.

Na kraju smo s kolegi iz PGD Komenda goreče drevo podrli, ker je gorelo v sredini in potem štor zalili z vodo.

Za naše društvo je intervencija trajala 30 minut.

Prometna nesreča, povožen kolesar - Križ 79 PDF Natisni E-pošta
Prometne nesreče
petek, 06. januar 2017

Ob 7:46 smo bili preko ReCO Ljubljana obveščeni, da je pri naslovu Križ 79 prišlo do nesreče med avtomobilom in kolesarjem.

Na kraj smo izvozili z 2 voziloma, skupaj 9 gasilcev. Imeli smo tudi težavo pri izvozu vozila 01, saj so nam delavci podjetja Gratel d.o.o. zaparkirali intervencijsko pot. Pri izvozu in izogibanju vozila smo z vozilom 01 prevozili napol odprt jašek in lažje poškodovali naše vozilo.

Na poti proti nesreči je drugo vozilo z 4 gasilci obrnilo in odšlo na kraj druge intervencije - Požar drevesa, Klanec 7D (Aktiviranje ob 7:51).

Po prihodu na kraj nesreče, so bili na kraju že reševalna enota NMP Kamnik, katerim smo pomagali pri oskrbi ponesrečenega kolesarja in prenosu v reševalno vozilo.
Skupaj s PGD Kamnik in PGD Križ smo poskrbeli še za usmerjanje prometa in nudenje asistence Policiji.

Za naše društvo je intervencija trajala slabi 2 uri.

ŠE ENKRAT OPOZARJAMO VOZNIKE VOZIL, DA NE USTAVLJAJO IN PARKIRAJO SVOJIH VOZIL NA INTERVENCIJSKIH POTEH! V pimeru del naj se posvetujejo z nami in bomo skupaj našli najbolj optimalno rešitev za čas del na intervencijskih poteh.

Požar dveh smetjakov - Gmajnica 221 PDF Natisni E-pošta
torek, 03. januar 2017

Ob 9.43 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni o požaru cipres pri naslovu Gmajnica 221. Izvozili smo z vozilom 01 in vozilom 03, skupaj 8 članov.

Na kraju sta gorela dva smetnjaka, katera so še pred našim prihodom pogasili predhodno aktivirana enota PGD Komenda.

Intervencija je bila za naše društvo zaključena v polovici ure.

Požar med Komendsko in Cerkljansko Dobravo PDF Natisni E-pošta
ponedeljek, 02. januar 2017

Ob 14.09 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni, da gori med Komendsko in Cerkljansko Dobravo.

Na požar smo izvozili z vsemi tremi vozili, skupaj 14 članov. Na poti smo s strani regijskega centra za obveščanje dobili dodatne informacije, da gre za manjši požar v gozdu.

Ob prihodu na kraj požara je gorela manjša površina podrast, katero smo pogasili.

Na intervencijo so bili aktivirani tudi PGD Komenda.

Za naše društvo je intervencija trajala slabo uro.

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>