Intervencije
Prometna nesreča na cesti Komenda - Mengeš PDF Natisni E-pošta
Prometne nesreče
petek, 21. julij 2017

Ob 21.20 smo bili obveščeni o prometni nesreči na cesti Komenda - Mengeš v Suhadolah .

Na kraj dogodka je odšlo 13 članov z vozilom 01 in 03. V domu so bili v pripravljenosti še trije člani.

Po prihodu na kraj smo mesto nezgode protinaletno in protipožarno zavarovali, nudili prvo pomoč poškodovanim osebam ter nudili asistenco ekipama Nujne medicinske pomoč Kamnik in Domžale, ki so odpeljali 5 poškodovanih oseb v UKC Ljubljana. V prometni nesreči so bila udeležena tri vozila.

Na kraju je bila prisotna tudi Policija.

Intervencija je trajala dve uri.

Podrto drevo na cesti Moste - Domžale PDF Natisni E-pošta
Tehnično reševanje
ponedeljek, 26. junij 2017

Ob 12:27 smo bili s strani ReCO obveščeni o podrtem drevesu na križišču Moste, smer Domžale.

Izvozili smo z dvemi vozili, skupaj 13 članov in podrto drevo umaknili s ceste.

Intervencija je trajala dobre pol ure.

Onesnaženje potoka Pšata pri Hipodromu PDF Natisni E-pošta
Ostale intervencije
ponedeljek, 12. junij 2017

Ob 10:50 smo bili s strani ReCO obveščeni (ReCO je bil obveščen s strani ribiške družine), da je onesnaženje potoka Pšata pri hipodromu v Komendi.
Na intervencijo je izvozilo vozilo 01 s 4 gasilci. Z nami so bili proženi tudi kolegi iz PGD Kamnik (1 vozilo, 5 članov).

Na kraju smo ugotovili, da se na mirnejših delih Pšate nabirajo bele pene, katere so značilne pri izlitju gnojnice v vodo. Beli madež, ki je potoval po Pšati, pa naj bi bilo mleko.

Do onesnaženja potoka ni prišlo, je pa vsekakor potrebno ponoviti, da je zlivanje katerekoli tekočine v potok nedovoljeno in protizakonito.

Prisotna je bila tudi Policija. Intervencija je trajalo eno uro.

Potok Reka je bele barve - Potok pri Komendi PDF Natisni E-pošta
Ostale intervencije
petek, 09. junij 2017

Ob 7:28 smo bili s strani ReCO obveščeni, da je na potoku Reka bela snov. Izvozili smo s 7 člani z vozilom 01, dva sta ostala v gasilskem domu v pripravljenosti.

Na kraju je bilo ugotovljeno, da je na potoku res bela snov, vendar do onesnaženja ni prišlo.

Intervencija je trajala slabo uro.

Poplavljanje Pšate PDF Natisni E-pošta
Poplave
sobota, 29. april 2017

Kljub napovedi, da naj se reke v notranjosti ne bi razlivale, smo že včeraj zvečer (27.4.2017)  posredovali - črpali smo podtalnico iz objekta.Enako se je ponovilo tudi 28.4 2017 ob 4,28 zjutraj- črpaje podtalnice.

Dežurna ekipa treh gasilcev je razmere obvladovala vse do 10.28, ko smo prožili komplet operativno enoto, saj je bil potrebno posredovati na 4 lokacijah, kjer smo iz stanovanj izčrpali podtalnico.

Prav tako pa smo vseskozi z čiščenjem vejevja skrbeli za pretočnost Pšate pri Šornovem mostu in pri Mlinarju.

Na intervenciji je sodelovalo 22 operativcev, z vsemi tremi vozili.

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>