Intervencije
Onesnaženje potoka Pšata pri Hipodromu PDF Natisni E-pošta
Ostale intervencije
ponedeljek, 12. junij 2017

Ob 10:50 smo bili s strani ReCO obveščeni (ReCO je bil obveščen s strani ribiške družine), da je onesnaženje potoka Pšata pri hipodromu v Komendi.
Na intervencijo je izvozilo vozilo 01 s 4 gasilci. Z nami so bili proženi tudi kolegi iz PGD Kamnik (1 vozilo, 5 članov).

Na kraju smo ugotovili, da se na mirnejših delih Pšate nabirajo bele pene, katere so značilne pri izlitju gnojnice v vodo. Beli madež, ki je potoval po Pšati, pa naj bi bilo mleko.

Do onesnaženja potoka ni prišlo, je pa vsekakor potrebno ponoviti, da je zlivanje katerekoli tekočine v potok nedovoljeno in protizakonito.

Prisotna je bila tudi Policija. Intervencija je trajalo eno uro.

Potok Reka je bele barve - Potok pri Komendi PDF Natisni E-pošta
Ostale intervencije
petek, 09. junij 2017

Ob 7:28 smo bili s strani ReCO obveščeni, da je na potoku Reka bela snov. Izvozili smo s 7 člani z vozilom 01, dva sta ostala v gasilskem domu v pripravljenosti.

Na kraju je bilo ugotovljeno, da je na potoku res bela snov, vendar do onesnaženja ni prišlo.

Intervencija je trajala slabo uro.

Poplavljanje Pšate PDF Natisni E-pošta
Poplave
sobota, 29. april 2017

Kljub napovedi, da naj se reke v notranjosti ne bi razlivale, smo že včeraj zvečer (27.4.2017)  posredovali - črpali smo podtalnico iz objekta.Enako se je ponovilo tudi 28.4 2017 ob 4,28 zjutraj- črpaje podtalnice.

Dežurna ekipa treh gasilcev je razmere obvladovala vse do 10.28, ko smo prožili komplet operativno enoto, saj je bil potrebno posredovati na 4 lokacijah, kjer smo iz stanovanj izčrpali podtalnico.

Prav tako pa smo vseskozi z čiščenjem vejevja skrbeli za pretočnost Pšate pri Šornovem mostu in pri Mlinarju.

Na intervenciji je sodelovalo 22 operativcev, z vsemi tremi vozili.

Požar podrasti - Mlaka 33 B PDF Natisni E-pošta
Požari
ponedeljek, 10. april 2017

Ob 11:27 smo bili obveščeni s strani ReCO, da je na Mlaki 33 B požig in da se ogenj širi proti hiši.

Na kraj smo izvozili z dvema voziloma, in 6 člani, kjer smo s kolegi s PGD Komenda požar omejili in pogasili, ter na koncu požarišče še dobro zalili.
Pogorelo je okoli 300m2 podrasti.

Za naše društvo je intervencija trajala dobro uro.

Še enkrat opozarjamo, da je do nadaljnjega (do večjega deževja), zaradi suše, strogo prepovedano kurjenje v naravi.

Vžig smeti v preši - Lidl PDF Natisni E-pošta
Požari
petek, 31. marec 2017

Danes so nas ob 14:03 iz podjetja LIDL obvestili, da je prišlo do vžiga v preši za smeti.

Požar so pogasili zaposleni.

Po pregledu in odklopu zabojnika od preše smo le tega z vlačilcem pospremili do podjetja Publikus, kjer smo ga odprli in izpraznili.

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>