Intervencije
Iskalna akcija pogrešane osebe 2. dan PDF Natisni E-pošta
sreda, 10. januar 2018

Ob 9:30 smo bili s strani Civilne zaščite Komenda - preko regijskega centra za obveščanje aktivirani na ponovno iskalno akcijo pogrešane osebe.

Zbirno mesto je bilo pri Planinskem domu Komenda od koder smo se skupaj z gasilci PGD Komenda in PGD Križ, vodniki reševalnih psov, Policijo in krajani razdelili v skupine in tekom celega dne preiskali celotno območje severno od Komende do Cerkljanske dobrave, območje Drnovega ter območje Križa. Pri iskalni akciji je bil udeležen tudi policijski helikopter.

Iskalna akcija je bila zaključena ob mraku in se nadaljuje jutri, saj iskane osebe nismo našli.

Pogrešana oseba je Anže Jenko, visok 180 cm, 55kg, oblečen pa je v rjavo jakno in kavbojke.

Anže je bil zadnjič viden v ponedeljek, 8. 1. 2018 v večernih urah. Vse, ki ste ga tega večera, ali pa kasneje, morda videli ali srečali, lepo prosimo, da nemudoma pokičeta Center za obveščanje na številko 112,  število Policije 113, ali njegovega očeta Igorja Jenka na telefonsko številko 041 741 756.

Iskalna akcija pogrešane osebe PDF Natisni E-pošta
torek, 09. januar 2018

Ob 15:13 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje (112) aktivirani na iskalno akcijo pogrešane osebe. Izvozili smo z vsemi tremi vozili, skupaj 15 operativnimi člani, 2 sta ostala v gasilskem domu za koordinacijo. Skupaj s Policijo in PGD Komenda in PGD Križ smo se dobili na zbirnem mestu pri gasilskem domu v Komendi in potem po terenih iskali pogrešano osebo. Iskanje je potekalo do noči, potem pa je bila iskalna akcija prekinjena zaradi močnega deževja in slabe vidljivosti.

Požar transformatorske postaje na Gmajnici PDF Natisni E-pošta
torek, 05. december 2017

Ob 15.02 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje - 112 aktivirani na požar transformatorske postaje na Gmajnici.

Izvozili smo z vozilom 01 in na kraju smo ugotovili, da je zagorela varovalka transformatorske postaje. Naše posredovanje ni bilo potrebno, saj je varovalka sama ugasnila. Opravili smo pregled okolice transformatorske postaje, nato pa se vrnili v dom. Lokalno gasilski društvo pa je počakalo na kraju do prihoda Elektra Ljubljana.

Na intervencijo so bili proženi tudi kolegi iz PGD Komenda in PGD Križ.

Intervencija je trajala za naše društvo slabe pol ure.

Uhajanje plina v Poslovni coni Komenda PDF Natisni E-pošta
Ostale intervencije
sreda, 29. november 2017

Ob 12.47 je na gradbišču v Poslovni coni Komenda, delavec pri delu z delovnim strojem poškodoval podzemni plinovod in povzročil uhajanje zemeljskega plina.

S kolegi iz PGD Kamnik somo zavarovali kraj dogodka in pomagali pooblaščenemu vzdrževalcu plinovoda pri preprečitvi uhajanja plina. Pooblaščeni vzdrževalec bo sanacijo plinovoda opravil naknadno.

Intervencija je trajala dobro uro.

Požar v kurilnici stanovanjske hiše na Klancu PDF Natisni E-pošta
Požari
sobota, 04. november 2017

Ob 2.05 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje - 112 aktivirani na požar kurilnice stanovanjske hiše na Klancu.

Izvozili smo z vozili 01 in 02. Ob prihodu na kraj smo skupaj z PGD Komenda in PGD Križ požar v kurilnici hitro lokalzirali in pogasili. Zagorela je skladovnica drv za ogrevanje stanovanjske hiše.
Po gašenju požara smo prostore hiše prezračili in pogorela drva iznesli iz prostorov.

Na intervenciji, ki je trajala dobri dve uri, je iz našega društva sodelovalo 9 operativnih članov.

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>