Intervencije
Požar transformatorske postaje na Gmajnici PDF Natisni E-pošta
Tehnično reševanje
torek, 05. december 2017

Ob 15.02 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje - 112 aktivirani na požar transformatorske postaje na Gmajnici.

Izvozili smo z vozilom 01 in na kraju smo ugotovili, da je zagorela varovalka transformatorske postaje. Naše posredovanje ni bilo potrebno, saj je varovalka sama ugasnila. Opravili smo pregled okolice transformatorske postaje, nato pa se vrnili v dom. Lokalno gasilski društvo pa je počakalo na kraju do prihoda Elektra Ljubljana.

Na intervencijo so bili proženi tudi kolegi iz PGD Komenda in PGD Križ.

Intervencija je trajala za naše društvo slabe pol ure.

Uhajanje plina v Poslovni coni Komenda PDF Natisni E-pošta
Ostale intervencije
sreda, 29. november 2017

Ob 12.47 je na gradbišču v Poslovni coni Komenda, delavec pri delu z delovnim strojem poškodoval podzemni plinovod in povzročil uhajanje zemeljskega plina.

S kolegi iz PGD Kamnik somo zavarovali kraj dogodka in pomagali pooblaščenemu vzdrževalcu plinovoda pri preprečitvi uhajanja plina. Pooblaščeni vzdrževalec bo sanacijo plinovoda opravil naknadno.

Intervencija je trajala dobro uro.

Požar v kurilnici stanovanjske hiše na Klancu PDF Natisni E-pošta
sobota, 04. november 2017

Ob 2.05 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje - 112 aktivirani na požar kurilnice stanovanjske hiše na Klancu.

Izvozili smo z vozili 01 in 02. Ob prihodu na kraj smo skupaj z PGD Komenda in PGD Križ požar v kurilnici hitro lokalzirali in pogasili. Zagorela je skladovnica drv za ogrevanje stanovanjske hiše.
Po gašenju požara smo prostore hiše prezračili in pogorela drva iznesli iz prostorov.

Na intervenciji, ki je trajala dobri dve uri, je iz našega društva sodelovalo 9 operativnih članov.

Požar odpadkov Publikus PDF Natisni E-pošta
sreda, 25. oktober 2017

Ob 7:45 smo bili s strani podjetja Publikus d.o.o. zaprošeni za pomoč pri gašenju smeti.

Na kraj smo poslali 4 gasilce z dvema voziloma in motorno črpalko MB 8/8, kjer smo prekopali in pogasili približno 500 m3 odpadkov.

Intervencija je trajala dobre 3 ure.

Požar odpadkov v zbirnem centru Publikus PDF Natisni E-pošta
nedelja, 03. september 2017

Danes smo bili ob 13:31 obveščeni o požaru na zbirnem centru odpadkov Publikus d.o.o. v Suhadolah.

Izvozili smo z vsemi tremi vozili, skupaj 18 članov.

Na intervenciji so posredovali tudi:

GZ Komenda

• PGD Komenda
  • PGD Križ
  • PGD Moste

GZ Mengeš

• PGD Topole
  • PGD Mengeš
  • PGD Loka pri Mengšu

Požar smo zaradi hitrega aktiviranja hitro omejili in pogasili skupaj z delavci podjetja Publicus, ki so pomagali z delovnimi stroji pri prekopu smeti.

Za naše društvo je intervencija trajala 5 ur.

Video posnetek požara

Foto in video: PGD Topole