Občinska sektorska vaja *Evakuacija in reševanje* PDF Natisni E-pošta
nedelja, 21. oktober 2007

V petek, 19.10 2007 smo imeli občinsko sektorsko vajo, katere organizator smo bili PGD Moste.

Potek vaje
Ob 13.00 zagori na podstrešju šole, zato so aktivirana vsa tri društva (PGD Moste, PGD Komenda, PGD Križ). Sproži se alarm v šoli in tako se zaposleni in učenci zapustili učilnice in odšli na šolsko igrišče. Nato se začne pregled šole z dihalnimi aparati. PGD Moste so imele prvi napad in so šle takoj na podstrešje in začele gasiti. Člani PGD Komenda in PGD Križ so imeli nalogo, da temeljito pregledajo vse učilnice, saj so se 4-je učenci pred vajo skrili. Njihova lokacija ni bila poznana nobenemu od gasilcev. Na koncu so jih uspešno našli. Med tem naj bi se prvi napad ujel na podstrešju, tako da so jih morali rešiti iz zunanje strani preko okna. Z zunanje strani pa smo rešili še dva učenca (pri novem delu šole).

Oceno vaje bo podal poveljnik PGD Moste, ki pa je bil tudi Vodja intervencije.