6. operativna vaja - prometne nesreče (2.del) PDF Natisni E-pošta
Preventiva - Operativne vaje
četrtek, 06. april 2017

Izredno smo imeli dodatno operativno vajo ta mesec na temo prometnih nesreč - stabilizacija vozila, in reševanje ter iznos ponesrečencev iz vozila.

Razglašena velika požarna ogroženost PDF Natisni E-pošta
Novice - Opozorila
petek, 31. marec 2017
Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Uradni list RS, št. 20/14), Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje

R A Z G L A Š A

veliko požarno ogroženost naravnega okolja od 1. aprila 2017 na območju celotne države.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija bosta v času razglašene velike požarne ogroženosti naravnega okolja izvajala poostren nadzor.

Vžig smeti v preši - Lidl PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Požari
petek, 31. marec 2017

Danes so nas ob 14:03 iz podjetja LIDL obvestili, da je prišlo do vžiga v preši za smeti.

Požar so pogasili zaposleni.

Po pregledu in odklopu zabojnika od preše smo le tega z vlačilcem pospremili do podjetja Publikus, kjer smo ga odprli in izpraznili.

Razlitje olja s tovornjaka - Potok pri Komendi 8 PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Tehnično reševanje
sreda, 29. marec 2017

Ob 20:10 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni, da je na Potoku pri Komendi 8 razlitje olja s tovornjaka.

Izvozili smo z dvema voziloma in 10 člani.

Razlitje hidravličnega olja je bilo obsežno približno 40 m2 cestne površine.

Skupaj s kolegi iz PGD Kamnik in PGD Komenda smo razlito olje posuli z absorbentom, katerega smo potem pobrali in ustrezno shranili za odvoz pristojne službe.

Za naše društvo je intervencija trajala slabo uro.

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>