Prometna nesreča, povožen kolesar - Križ 79 PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Prometne nesreče
petek, 06. januar 2017

Ob 7:46 smo bili preko ReCO Ljubljana obveščeni, da je pri naslovu Križ 79 prišlo do nesreče med avtomobilom in kolesarjem.

Na kraj smo izvozili z 2 voziloma, skupaj 9 gasilcev. Imeli smo tudi težavo pri izvozu vozila 01, saj so nam delavci podjetja Gratel d.o.o. zaparkirali intervencijsko pot. Pri izvozu in izogibanju vozila smo z vozilom 01 prevozili napol odprt jašek in lažje poškodovali naše vozilo.

Na poti proti nesreči je drugo vozilo z 4 gasilci obrnilo in odšlo na kraj druge intervencije - Požar drevesa, Klanec 7D (Aktiviranje ob 7:51).

Po prihodu na kraj nesreče, so bili na kraju že reševalna enota NMP Kamnik, katerim smo pomagali pri oskrbi ponesrečenega kolesarja in prenosu v reševalno vozilo.
Skupaj s PGD Kamnik in PGD Križ smo poskrbeli še za usmerjanje prometa in nudenje asistence Policiji.

Za naše društvo je intervencija trajala slabi 2 uri.

ŠE ENKRAT OPOZARJAMO VOZNIKE VOZIL, DA NE USTAVLJAJO IN PARKIRAJO SVOJIH VOZIL NA INTERVENCIJSKIH POTEH! V pimeru del naj se posvetujejo z nami in bomo skupaj našli najbolj optimalno rešitev za čas del na intervencijskih poteh.

Požar dveh smetjakov - Gmajnica 221 PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Požari
torek, 03. januar 2017

Ob 9.43 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni o požaru cipres pri naslovu Gmajnica 221. Izvozili smo z vozilom 01 in vozilom 03, skupaj 8 članov.

Na kraju sta gorela dva smetnjaka, katera so še pred našim prihodom pogasili predhodno aktivirana enota PGD Komenda.

Intervencija je bila za naše društvo zaključena v polovici ure.

Požar med Komendsko in Cerkljansko Dobravo PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Požari
ponedeljek, 02. januar 2017

Ob 14.09 smo bili s strani ReCO Ljubljana obveščeni, da gori med Komendsko in Cerkljansko Dobravo.

Na požar smo izvozili z vsemi tremi vozili, skupaj 14 članov. Na poti smo s strani regijskega centra za obveščanje dobili dodatne informacije, da gre za manjši požar v gozdu.

Ob prihodu na kraj požara je gorela manjša površina podrast, katero smo pogasili.

Na intervencijo so bili aktivirani tudi PGD Komenda.

Za naše društvo je intervencija trajala slabo uro.

Prometna nesreča na cesti Moste - Nasovče PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Tehnično reševanje
nedelja, 01. januar 2017

Medtem ko vas je večina v družinskem krogu pričakovala Novo leto, nas je iz le tega objema ob 21.47 vrgel pozivnik: "Moste-Nasovče prometna nesreča, vozilo na strehi, brez poškodovanih".

Po prihodu na kraj smo ugotovili, da je v vozilu še vedno ujeta ena oseba. S tehničnim postopkom smo voznika nepoškodovanega rešili iz vozila, odklopili akumulator, preventivno pregledali vozilo in nudili pomoč policiji pri usmerjanju prometa ter delavcem avto vleke pri nalaganju vozila.

Sodelovali smo gasilci PGD Komenda, Kamnik in Moste ter PP Kamnik.

PA ŠE ENKRAT SREČNO, ZDRAVO IN MIRNO NOVO LETO 2017.

PS: Za vse ki odločate o naši "usodi" (razni občinski "veljaki") pa upam, da vam je bilo sinoči toplo mi smo namreč uro in pol zmrzovali na -8℃ v "SLUŽBI LJUDSTVA".

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>