Iskalna akcija pogrešane osebe PDF Natisni E-pošta
Intervencije - Tehnično reševanje
torek, 09. januar 2018

Ob 15:13 smo bili s strani regijskega centra za obveščanje (112) aktivirani na iskalno akcijo pogrešane osebe. Izvozili smo z vsemi tremi vozili, skupaj 15 operativnimi člani, 2 sta ostala v gasilskem domu za koordinacijo. Skupaj s Policijo in PGD Komenda in PGD Križ smo se dobili na zbirnem mestu pri gasilskem domu v Komendi in potem po terenih iskali pogrešano osebo. Iskanje je potekalo do noči, potem pa je bila iskalna akcija prekinjena zaradi močnega deževja in slabe vidljivosti.

Pogrešana oseba je Anže Jenko, visok 180 cm, 55kg, oblečen pa je v rjavo jakno in kavbojke.

Anže je bil zadnjič viden v ponedeljek, 8. 1. 2018 v večernih urah. Vse, ki ste ga tega večera, ali pa kasneje, morda videli ali srečali, lepo prosimo, da nemudoma pokičeta Center za obveščanje na številko 112,  število Policije 113, ali njegovega očeta Igorja Jenka na telefonsko številko 041 741 756.

Vesele praznike in varno v novem letu 2018 PDF Natisni E-pošta
Novice - Obvestila
petek, 22. december 2017

15. teden gradnje PDF Natisni E-pošta
Novice - Nov gasilski dom
četrtek, 21. december 2017

Zadnje dva tedna sta minila v upočasnjenem gradbenem tempu zaradi zimskih vremenskih razmer.

Kljub temu pa bodo do praznikov zabetonirana plošča nad garažami in pa plošča nad 1. nadstropjem v upravnem delu.

Tako nas v januarju prihodnje leto čaka samo še 2. nadstropje upravnega dela in stolp ter 1. nadstropje nad garažami.

Projekt izgradnje novega gasilskega doma lahko podprete z donacijo zidakov. Več o zidakih pa tukaj.

Projekt izgradnje novega gasilskega doma lahko podprete tudi preko SMS donacije - 5 EUR in sicer pošljete SMS sporočilo MOSTE5 na 1919. In s tem prispevate 5 EUR k izgradnji novega gasilskega doma. Več informacij ter pravila in pogoji uporabe.

Prošnja za finančno pomoč pri gradnji novega gasilskega doma PGD Moste PDF Natisni E-pošta
Novice - Nov gasilski dom
četrtek, 14. december 2017

Spoštovani.

Prostovoljno gasilsko društvo Moste je letos septembra začelo graditi gasilski dom, ki bo na boljši lokaciji na obrobju vasi Moste pri vrtnem centru.

Že več let se spopadamo s prostorsko stisko v domu in tudi zunaj njega, zato že od leta 2011 potekajo aktivnosti za gradnjo novega. Ta bo obsegal upravno stavbo v treh nadstropjih, 6 garažnih mest, v katerih bo eno za skladiščni prostor, in nad garažami dodatne prostore.

Gradnja gasilskega doma bo glede na prejete ponudbe in že podpisane večinoma vse pogodbe z izvajalci znašala 650.000 EUR z DDV.

Finančni načrt za pokritje vrednosti projekta zajema naslednje prihodke:

1. 160.000 EUR od Občine Komenda v proračunskih letih 2017 in 2018,
  2. 450.000 EUR hipotekarnega kredita,
  3. 40.000 EUR iz lastnih privarčevanih sredstev.

Mesečni obrok za odplačevanje kredita bo stal nekoliko manj kot 2.700 EUR na mesec. Kredit bomo sicer delno poplačali po odprodaji starega gasilskega doma (prodajati ga bomo začeli do konca leta 2017), za katerega že iščemo novega kupca. Za preostali del kredita pa se bomo morali v prihodnjih letih odreči večini večjih investicij za operativno dejavnost.

Da bi laže pokrili najeti kredit, smo pripravili predlog pobiranja nepovratnih sredstev, označevali pa jih bomo s tako imenovanimi zidaki. Za pridobitev zidaka je pogoj v donaciji nepovratnih sredstev v naslednji vrednosti.

Naziv zidaka

Fizične osebe

Pravne osebe

BRONASTI ZIDAK

od 30,00 € do 49,99 €

od 100,00 € do 499,99 €

SREBRNI ZIDAK

od 50,00 € do 99,99 €

od 500,00 € do 999,99 €

ZLATI ZIDAK

od 100,00 € do 499,99 €

od 1000,00 € do 4.999,99 €

DIAMANTNI ZIDAK

od 500,00 € dalje

od 5.000,00 € dalje

Sredstva sprejemamo na poslovnem računu društva SI56 6100 0001 8268 260, odprtem pri Delavski hranilnici, z namenom Za nov gasilski dom.

Gradnjo gasilskega doma lahko spremljate na naši spletni strani (www.pgd-moste.si), na kateri vsak teden objavljamo povzetek izvedenih del in slikovno gradivo.

Z gasilskim pozdravom NA POMOČ!

<< Začni < Nazaj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naprej > Konec >>

Naključna slika